Jio Platforms, 1 ay içinde 5. yatırımını aldı

3 hafta içinde oldukça büyük 3 yatırım alan Jio Platforms, yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıktı. Fakat dilerseniz yeni yatırımdan önce Jio Platforms’un aldığı yatırımları hatırlayalım.

İlk olarak geçtiğimiz Nisan ayının son günlerinde Facebook’tan 5,7 milyar dolar yatırım alan Jio Platforms, yaklaşık 1 hafta sonra ise Silver Lake’ten 747 milyon dolar yatırım aldı. 8 Mayıs tarihinde ABD merkezli Vista Equity Partners’tan 1,5 milyar dolar yatırım alan Jio Platforms, 18 Mayıs tarihinde ise ABD merkezli bir başka şirket olan General Atlantic’ten 870 milyon dolar yatırım aldı.

Geçtiğimiz hafta ABD merkezli küresel yatırım şirketi KKR’nin Jio Platforms’a büyük bir yatırım yapabileceği ile ilgili haberler ortaya çıkmıştı. Bugün paylaşılan bilgilere göre ise söz konusu haberler doğrulandı ve KKR, Jio Platforms’a 1,5 milyar dolar yatırım yaptı. Yatırım dünyasının önemli isimlerinden olan Kohlberg Kravis Roberts’ın (KKR) daha önce ByteDance ve GoJek gibi önemli firmalara da yatırım yapmıştı.

Hatırlatmak gerekirse pizzacıları dijitalleştirmeye odaklanan Slice’ın geçtiğimiz haftalarda KKR liderliğinde 43 milyon dolar yatırım aldığını ise sizlere aktarmıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir